הסרת שיער בלייזר – איך זה עובד?

שיטות שונות להסרת שיער מעסיקות את האנושות דורות רבים, אולם בשנים האחרונות נדמה כי המהפכה נמצאת בשיאה- מודעות רבות בעיתונים ובשלטי החוצות מבטיחות הסרת שיער לצמיתות, טכנולוגיות חדישות התפתחו, התחרות הגבוהה הביאה לירידה משמעותית במחירים וכתוצאה מכך האפשרות של הסרת שיער בלייזר הפכה לנגישה לכל אחד. אז מהי בדיוק הסרת שיער בלייזר? למי זה מתאים ולמי לא? על כך בכתבה שלפניכם.

אודות הסרת שיער בלייזר

הסרת שיער בלייזר היא למעשה הרס של זקיקי השערה באמצעות אנרגיית חום. אנרגיית החום נקלטת על ידי השערה ומועברת לזקיק השערה עד שהיא מביאה להריסתו באמצעות פגיעה במלנין המצוי בו, וכך השיער אינו יכול עוד לצמוח. כמובן שאותה אנרגיית חום יכולה לפגוע גם בתאי העור שסביב השערה ולגרום לנזק, ומכאן ההבדלים בסוגי המכשירים, התדרים וההתאמה לצבע העור. ככל שהשערה תהיה יותר כהה (כלומר, תספוג יותר אור) והעור שמסביבה יהיה יותר בהיר (כלומר, יספוג פחות אור) כך סיכויי ההצלחה גבוהים יותר.

כיצד מתבצעת הסרת שיער בלייזר?

למרות זאת, אם בהתחלה התאימה הסרת שיער בלייזר רק לאנשים בעלי עור בהיר ושיער כהה הרי שכיום ניתן למצוא מגוון מכשירי לייזר הנותנים פיתרון גם לבעלי עור שזוף או כהה ולבעלי שיער בהיר. הסרת שיער בלייזר – לצמיתות? ישנם ויכוחים רבים האם ניתן להגדיר הסרת שיער בלייזר כהסרת שיער לצמיתות. ובכן, הסרה מוחלטת של 100% מהשיער באופן שלא תשוב אף שערה בודדת לצמוח לעולם אינה אפשרית. משעווה עד אינפרא אדום, מאפילציה ועד לייזר, כל השיטות מסירות שיער באופן זמני ומפחיתות את צמיחתו בעתיד. עם זאת, ככל שמספר טיפולי הסרת שיער בלייזר יהיה גדול יותר כך ידולל השיער בצורה משמעותית יותר עד שצמיחתו תיפסק כמעט לחלוטין. התוצאות של טיפולי הסרת שיער בלייזר הן מצטברות מטיפול לטיפול והן מביאות לתוצאות שונות בהתאם לסוג העור והשיער של המטופל, מספר הטיפולים ופרמטרים נוספים. השיפור הוא משמעותי ביותר, וגם אם לא ניתן לומר בוודאות שיהיה “לצמיתות” ניתן להבטיח כי התוצאה המבוקשת תושג, והשאלה היא בכמה טיפולים.