צלוליט – כל העובדות!

התופעה של צלוליט, אותו שומן המצטבר מתחת לעור ומשווה לו מראה של קליפת תפוז, מופיעה אצל קרוב ל-90% מהנשים ומהווה את אחת הבעיות הקוסמטיות הנפוצות ביותר. בין הגורמים לתופעה של צלוליט ניתן למנות תזונה לקויה, חוסר איזון הורמונאלי, בעיות במערכת הדם או בניקוז הלימפה וכמובן גם גנטיקה. שמירה על תזונה דלת שומן, שתיית נוזלים בכמות מספקת והקפדה על פעילות גופנית מגיל צעיר יכולים לעזור מאוד במניעה של צלוליט בעתיד.

צלוליט – אצל מי ואיפה?

האזורים המועדים יותר לפורענות הם הישבן, הבטן והירכיים, ובמיוחד החלק הפנימי והחיצוני של הירך. צלוליט יכול להופיע בכל גיל, אולם הוא נפוץ יותר ככל שהגיל עולה, והוא לאו דווקא קשור למשקל. אמנם אצל נשים שמנות התופעה בולטת יותר אך גם נשים רזות סובלות ממנה. ניתן לראות צלוליט כבר אצל נשים בגיל 18, אולם הטבע עושה את שלו וככל שהזמן עובר סימני הלידות והגיל מתחילים להצטבר, העור הופך לרפוי יותר ובעיית הצלוליט מודגשת.

כ-90% מהנשים סובלות מהבעיה, ואצל גברים היא מופיעה באחוזים נמוכים הרבה יותר ובעיקר בגילאים מבוגרים.

צלוליט – איך מונעים את זה ואיך מטפלים בזה?
מניעה של צלוליט מתבצעת מגיל צעיר וכוללת הקפדה יתרה על תזונה דלת שומן, ובעיקר שומן טראנס. בנוסף, הוכח כי שתייה מספקת של מים תורמת גם היא לסילוק הרעלים מהגוף ובכך תורמת למניעת התפתחות צלוליט. מעבר לכך, פעילות גופנית הכוללת הן פעילות אירובית והן פעילות לחיזוק השרירים מסייעת גם היא. טיפול בצלוליט יכול להתבצע במגוון של שיטות, החל מטיפול במכשירי לייזר, מכשירי אולטרה סאונד ומכשירי ואקום מסוגים שונים וכלה בניתוחים לשאיבת שומן. אם התופעה נמצאת בשלבים ראשונים ניתן לנסות ולהילחם בה גם באמצעים קוסמטיים שונים או בטיפולים אלטרנטיביים הכוללים עיסוי בעזרת שמנים מיוחדים.

מאחר והתופעה כה נפוצה היא מעסיקה חוקרים רבים ברחבי העולם המנסים למצוא פתרונות נוספים. שיטות חדשות לטיפול בצלוליט צצות כל העת ומבטיחות תוצאות מרשימות. המלצתנו היא לבדוק היטב לפני שאתם מוציאים את מיטב כספיכם, להתעניין בשיטה ובאחוזי ההצלחה שלה ולשוחח עם מטופלים שעברו אותה בהצלחה.